Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Yeni Gelişme

Yeni Gelişme
987
29 Haziran 2021 - 8:11

Konya’nın Karatay ilçesinde, 3 sene önce evlerinde pom-palı tü-fekle ö-ldürülen Necla ve Metin Büyükşen çiftinin ka’til za-nlısının yakalanması için jandarma tarafından özel e/kip kuruldu. Olay, 3 Eylül 2018’de, merkez Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesi’ndeki tek katlı evde meydana geldi. Kar maskeli kişi, kapısı açık olan Metin Büyükşen’e ait eve girdi. Şüpheli, emekli kamu personeli Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen’e a/teş etti.

Tü-feğin dipçiğiyle çiftin kızı Büşra’yı (24) da ya/ralayan sa-ldırgan, kaçtı. Başına dar-be alan Büşra Büyükşen, olay sonrası komşulardan yardım istedi. Komşularının otomobiline binen Büyükşen, jandarmaya giderek, olayı anlattı. Eve gelen j-andarma ekipleri, Necla-Metin Büyükşen çi/ftinin ca-nsız be/denlerini buldu. Büşra Büyükşen de sağlık görevlilerince ambulansla Konya Numune Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olayın ardından ellerinden ve kıyafetlerinden alınan s/vap örneklerinde ba/rut izine rastlanan çiftin oğulları Uğur ve eşi Betül Büyükşen ile anne ve babasının ka/tledilmelerine ta/nık olan Büşra Büyükşen (24), şüphe üzerine gözaltına alındı. 3 kişi, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

ASAT ÖZEL EKİP KURDU
Jandarmanın yaklaşık 3 senedir yürütmüş olduğu çalışmalarda, ka/til za/nlısına ulaşılamadı. Çiftin çocuk doktoru oğlu Osman Büyükşen ise ci-nayetin aydınlatılabilmesi için sosyal ağlarda ve televizyon programlarına katılarak anne ve babasının ka’tilini arıyor.

Osman Büyükşen’in girişimlerinin ardından Jandarma Genel Komutanlığı’nın talimatıyla Konya İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Su/ç Araştırma Timi (JASAT) bünyesinde kurulmuş olan özel e/kip, ci-nayeti çözmek için çalışma başlattı.

BELİRSİZLİKLERLE YAŞAMAK BİZİ Ü/ZÜYOR’
Aile olarak her gün belirsizlik başından geçenleri dile getiren Metin Büyükşen’in kardeşi Fatih Büyükşen, “Devletimiz sesimizi duydu. Jandarmanın özel bir ekip oluşturması, kalbimize biraz su serpti. Yeğenim Osman Büyükşen çok mücadele etti. Jandarmanın kurmuş olduğu özel e/kip çalışmalarına başladı. Tez zamanda çözüleceğine inanıyorum. Devletimize güveniyoruz. Ama bundan önceki yaşadığımız süreç anlatılamaz. Bir boşlukta, ümidimizi kaybetmiş bir biçimde artık bu faili meçhule doğru mu gidiyor diye düşünüyorduk. Zamanında olay yeri inceleme gerçekleştirilirken yapılan hatalar süreci uzattı. Büşra’nın çıktım dediği pencereyi savcı incelemiyor. Ailenin tek sağ kalan görgü ta/nığı Büşra. Orada parmak izi, ayak izin çalışması yapılmıyor. Orada çalışma yapılsa de/lil bulunmasa Büşra’yı o zaman tu/tuklarsın. Ama biz 3 senedir Büşra biliyor saklıyor mu? Acaba biri te-hdit mi ediyor diye aile şüphe içinde. Uğur’dan şüphelendik, Büşra’dan şüphelendik. Her gün bu belirsizliği yaşamak bizi üzüyor” dedi.

‘KA-TİL İÇİMİZDEN ÇIKMASIN DİYE DUA EDİYORUM’
Yeni kurulmuş olan özel ekibin olayı aydınlatacağına inandığını dile getiren Fatih Büyükşen şöyle konuştu: * Bize şimdi diyorlar, Uğur mu, Büşra mı? Dua ediyorum ki ka’til içimizden biri çıkmasın. O çocuklar da tertemiz çıksın. Onlardan da bir şey çıkmasın. Dua ediyorum p/sikopat biri çıksın da ailemizden biri çıkmasın ben konduramıyorum. En son konuştuğum jandarma i/stihbarat ekibi, ‘bu işe ömrümüzü adadık. Çözeceğiz inşallah’ dedi. Şu an özel e/kip kuruldu, mutluyuz. Özel e/kibin bu olayı bir an evvel çözeceğine inanıyoruz. Yeğenim Osman Konya bürokrasisine ulaşamamaktan ya/kındı. Savcılar yeğenimi dinlemedi. O da ça/reyi televizyon yayınlarına çıkmakta buldu. Yeğenim Osman’dan Allah razı olsun. Ağabeyim onu çok güzel yetiştirmiş.”

AĞABEYİM VE EŞİ NEDEN Ö-LDÜRÜLDÜ BİLMEK İSTİYORUZ’
Olayın bir an evvel aydınlatılıp, ka-tilin yakalanmasını isteyen Fatih Büyükşen, “Biz ailecek bilmek istiyoruz ağabeyim ve eşini neden ö-ldü-rüldüğünü öğrenmek istiyoruz. İnşallah bu Ku/rban Bayramı’nda yeğenim Osman ile beraber ağabeyim ve yengemin adına ku/rbanımızı ke/seceğiz. Onların evinin ışığını ya/kacağız” ifadelerini kullandı.

POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.