Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Yeni Dönem Başlıyor

Yeni Dönem Başlıyor
1.212
18 Nisan 2021 - 12:52

Yeni Dönem Başlıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzaladı Erdoğan İmzaladı: Si-garada Yeni Dönem Başlıyor. Rize Tanıtım Günleri kapsamında düzenlenecek “Bırakalım Si-garayı, İçelim Rize Çayı” programında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Artık si-gara paketlerinin üstünde hiçbir ilgi çekici, özendirici hiçbir öğenin bulunmasına müsaade etmeyeceğiz.

Açık alan yerine açık sınırlanmış alan tanımı üstünde çalışıyoruz. Yurt dışında olabildiğince süregelen olan ve ‘duman odaları’ diye tanım edilen si-gara içme ortamlarını biz de döneme alacağız. Tütünle mücadelemizi gevşetmeden, geri ismim atmadan, katiyen rehavete düşmeden kararlılıkla sürdürmemiz gerekiyor. Çünkü mücadele zayıfladığında kullanım oranlarının yine arttığını görüyoruz. Tek tip paket programının 5 Aralık’tan itibaren yaşama geçmesi bekleniyor. Yeni program ile paketlerde logo bulunmayacak. Dünya çapında günde 20 bin birey başta akciğer k-nseri olmak üzere sig-araya bağlı hastalıktan ötürü hayatını kaybediyor.

Ülkemizde her yıl binlerce kardeşimizi sig-raya kurban veriyoruz. Devlet olarak tek bir insanımızın dahi si-gara illetinin pençesine düşmesine seyirci kalamayız. Bu süreçte gönüllü kuruluşlarımızın, ailelerimizin, üniversitelerimizin, gençlerimizin kendilerine rol model gördüğü sanatçı ve sporcularımızın bize destek olması çok ama çok önemli.

POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.