Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Uzmanlar Uyardı! Sakın Tüketmeyin

Uzmanlar Uyardı! Sakın Tüketmeyin
4.063
08 Haziran 2021 - 8:28

Bazı besinlerin faydası saymakla bitmezken bazı besinlerinse yanlış tüketimi onlarca hastalığı beraberinde getiriyor.

Uzmanların açıklamalarına göre, doğru pişirme tekniği kullanılmayan besinler ciddi kronik hastalıklara hatta ö-lüme sebebiyet verebiliyor. Peki, hangi besinleri tüketirken dikkatli olmak gerekiyor? İşte doğru şekilde veya miktarda yenmediğinde adeta ze-hir saçan besinler…

Dünyanın en kötü kokan meyvesi” diye bilinen durian bu ö-ldü-rücü yiyeceklerden biri. Nitekim durianın en fazla tüketildiği ülkelerden biri olan Endonezya’da böyle bir olay yaşandı. Yüksek tansiyon hastası olduğu bildirilen bir şahıs, 500 gramdan fazla durian tükettikten sonra kan basıncındaki yükselmenin damarlarında yırtılmaya neden olmasıyla hayatını kaybetti. Çok fazla durian tüketimi nedeniyle ö-len kişilerin birçok örneği bulunuyor.

Dünyanın en acı biberi olarak bilinen Ejderha Nefesi de ö-ldür-ücü yiyeceklerden. Bugüne kadar hiç kimse bu biberi yemeyi denemiş değil ancak uzmanlar Ejderha Nefesi’nin içindeki kapsaisin miktarının yiyen kişinin hava yolunu tıkayıp anafilaktik ş-oka girmesine neden olabileceğini belirtiyor.

Japonya’da fugu diye bilinen ze-hirli balon balığı, doğru şekilde hazırlanmazsa yiyenleri zehirleyip ö-ldürme riskine sahip. Ancak özel lisanslı şeflerin hazırlayabildiği fugu’nun farklı türlerinde ze-hir keseleri farklı yerlerde bulunuyor.

Acı bademi çiğ yediğinizde aldığınız siyanür miktarı da sizi çok fazla endişelendirmesin. CDC’ye göre bademden zeh-irlenmek için çok fazla miktarda yemeniz gerekiyor.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bunları Yapmalısınız
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuğun İsteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Profesör ve Öğrenci
GÜNLÜK HABER AKIŞI
yansıyacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Antalya’da Deprem
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yapmayın Dedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hamle Geldi
POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.