Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Türkiye Açıklaması

Türkiye Açıklaması
10.806
18 Ağustos 2021 - 10:29

Ta-liban Sözcüsü Suhail Shaheen, Bir Televizyon kanalının canlı programına konuşarak mühim sözler söyledi Ta-liban Sözcüsü Suhail Shaheen yaptığı bildirimde şu ifadelere yer verdi:

“Bizim mesajımız dünyaya şudur; Afganistan’da bir hükümet kurulacak ve bu hükümet dünyadaki düzene uyum sağlayacak. Bölgesel olarak da herkesle uyum içerisinde olacağız. Pakistan, Afganistan ve etrafımızdaki amacıyla esas hakları tanıyarak idare kurmak istiyoruz. Herkesin içi rahat olsun. Kimse amacıyla teh-dit oluşturmuyoruz.” Türkiye ile Afganistan arasındaki bağların devam etmesini istediklerini bildiren Shaheen, “Türkiye bizim amacıyla kardeş ülkedir, İslami bir ülkedir.

Burada kardeş ülkenin bizimle olması çok güzel. Türkiye ile iyi temaslar kurmak istiyoruz. Herhangi bir maddi yardım ya da işbirliği amacıyla Türkiye ile yakın olmak isteriz” dedi. Ta-liban Sözcüsü çocuk ka-çırma iddialarını yalanladı. Shaheen, “Bu haberler doğru değildir. Propaganda amacıyla sarfedilen haberlere itibar edilmemeli. Böyle bir şey olmamıştır ve yaratılan haberlerdir. Bunlar Kabil’in önceki uluslararası yerel bilgi merkezinden oluşturulan haberlerdir. çoğu kez söylendi ve şunlar insanı ze-hirleyecek şeylerdir. İnanmayın” ifadelerini kullandı.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bunları Yapmalısınız
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuğun İsteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Profesör ve Öğrenci
GÜNLÜK HABER AKIŞI
yansıyacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Antalya’da Deprem
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yapmayın Dedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hamle Geldi
POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.