Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnak Mantarı Tedavisi
3.280
27 Ağustos 2021 - 9:00

Ayak tırnak mantarı görüntü açısından kişiye oldukça rahatsızlık veren bulaşıcı bir hastalıktır. Hijyen açısından iyi olduğunuzu düşündüğünüz durumlarda bile ayak mantarı sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayak tırnak mantarı ilacı kullanmanıza rağmen, bir türlü bu sıkıntınızı atamıyorsanız size vereceğimiz ayak mantarına ilaç gibi gelecek tavsiyeleri deneyebilirsiniz. İşte ayak tırnak mantarına ilaç gibi gelecek ev yapımı doğal reçeteler…

Evde Ayak Tırnağı Mantarı Tedavisi

Ayak tırnağı mantarı semptomları genellikle tırnağın altında küçük beyaz, sarı, yeşil veya siyah bir nokta olarak başlar ve sonunda tırnağın renginin değişmesine, şekillerinin bozulmasına, kalınlaşmasına, kırılganlaşmasına ve kenarlarda ufalanmasına neden olur. Diğer tırnaklara da sıçrayabilen ve tedavi görmezseniz tırnaklarınızın kaybolması gibi komplikasyonlara yol açabilen inatçı bir durumdur. Bir uzmana görünmek mümkün değilse, enfeksiyonu iyileştirmek ve tekrar etmesini önlemek için ayak tırnağı mantarı için bu ev ilaçlarından birini deneyin.

1. Elma Sirkesi
Organik, filtre edilmemiş elma sirkesi, doğal bir anti-bakteriyel ve anti-fungaldir. Eşit miktarda su ve elma sirkesini karıştırın. Enfekte tırnağı bu solüsyonda günde 20 ila 30 dk bekletin. Günlük yapılırsa, enfeksiyon birkaç hafta içinde geçmelidir.

2. Çay Ağacı Yağı veya Oregeno Yağı
Çay ağacı yağı ve kekik yağı hem doğal antiseptiktir. Her iki yağı bir kaç damla hindistancevizi yağı ile karıştırın. Pamukla uygulamayın, 10 dk bekleyin ve tırnağı temiz bir diş fırçası ile fırçalayın. Günlük uygulayın, birkaç hafta içinde iyileşme görmelisiniz.

3. Listerin ve Beyaz Sirke
Listerine, bakteri ve mantarlara karşı güçlü bir antiseptik görevi gören bir gargaradır. Eşit miktarda Listerin ve beyaz sirkeyi karıştırın. Günde 20 ila 30 dk bu solüsyonda bekletin. Bir kaç hafta uygulayın.

4. Limon Suyu
Bu asidik meyve, doğal mantar önleyicidir. irkaç hafta boyunca günde bir kez taze limon suyu uygulayın. 30 dk bekleyin ve durulayın.

5. Sarımsak
Sarımsaktaki iki bileşik allisin ve ajoen güçlü antifungal özelliklere sahiptir. Eşit miktarda sarımsak yağını beyaz sirke ile karıştırın. Karışımı uygulayın ve bir bandajlayın. Her gün, birkaç hafta tekrarlayın.

6. Hindistan Cevizi Yağı
Hindistancevizi yağında bulunan orta zincirli yağ asitleri, mantarı öldürür. Günde 2 ila 3 kez, bu birkaç hafta uygulanır.

POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.