Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

137 Lira

137 Lira
987
06 Ekim 2021 - 11:46

Aile Bakanlığı’nın 2021 yılı destekleri arasında PTT üzerinden sağlanan elektrik tüketim desteği bulunuyor. Elektrik tüketim desteği ailede yer alan birey sayısına göre 137 TL’ye kadar çıkıyor.

Kış mevsiminin yaklaşıyor olmasından dolayı elektrik faturaları kabarmaya başladı. Bazı aileler için ödenmez hale gelen elektrik faturalarına çözüm ise Aile Bakanlığı’ndan. Bakanlık 2021 yardım programı kapsamında elektrik tüketim desteği sağlıyor ve aylık elektrik faturaları üzerinden ödeme yapıyor.

Peki Aile Bakanlığı elektrik tüketim desteği ödemeleri için nereye başvuru yapılması gerek? Kimler kaç TL destek ödemesi alır? Elektrik parası PTT üzerinden nasıl kullanılır? İşte tüm bilinmesi gereken destek ödemeleri.

TAM 137 TL ELEKRİK FATURASI DESTEĞİ AİLE BAKANLIĞI’NDAN

Aile Bakanlığı’na bağlı sosyal yardımlaşma vakıfları sosyal yardım alan vatandaşlar için çok farklı destek ödemeleri yapmakta.

Çeşitli nedenlerden dolayı zor durumda bulunan vatandaşlar için sağlanan destek ödemelerinden birisi olan elektrik tüketim desteği de aileler için önemli yardımlar arasında yer alıyor. Elektrik tüketim desteği ile Aile Bakanlığı öncelikle ailenin ihtiyaç sahibi olup olmadığını belirliyor. Ardından ihtiyaç sahibi olan ailelere en az 68 TL en fazla ise 137 TL elektrik faturası desteği sağlanır.

Elektrik Faturası Desteği Kimlere Ödenir?

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü destek ödemelerinin kimler tarafından kullanılabileceğine ilişkin açıklama geldi. Kurum açıklamasında destek ödemelerinin 3294 ve 2022 sayılı Kanunlar kapsamındaki düzenli sosyal yardım programlarından faydalanan ihtiyaç sahibi hanelere ödendiğini açıkladı.

PTT ÜZERİNDEN SAĞLANAN DESTEKLER İÇİN ÖDEME TABLOSU

Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi söz konusu destek ödemeleri ailede yer alan birey sayısına göre belirlenir. En düşük ödeme tutarı 2 kişilik haneler için olurken en yüksek ödeme tutarı 5 veya daha kalabalık aileler için olur.

* 2 kişilik hanelere sağlanan aylık 75 kWh – 68 TL elektrik yardımı ödenir.

* 3 kişilik hanelere sağlanan aylık 100 kWh – 91 TL elektrik yardımı ödenir.

* 4 kişilik hanelere sağlanan aylık 125 kWh – 114 TL elektrik yardımı ödenir.

* 5 veya daha fazla kişilik hanelere sağlanan aylık 150 kWh – 137 TL elektrik yardımı ödenir.

POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.