Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

O Detay Ortaya Çıktı

O Detay Ortaya Çıktı
1.071
01 Eylül 2021 - 23:02

Hayatını sahnelere adayan 70 yaşındaki usta tiyatrocu Ferhan Şensoy’un ölümünün ardından ortaya çıkan detay herkesi üzdü.

Türk tiyatrosunun efsane ismi Ferhan Şensoy, anjiyoya bağlı olarak gelişen komplikasyonlar nedeniyle bir süre önce hastanede tedavi görmeye başlamıştı. Yapılan müdahalelere rağmen usta sanatçı kurtarılamadı. Duayen ismin ölüm haberi sanat camiası ve hayranlarını yasa boğdu.

Şensoy yarın saat 13:00’da Ses Tiyatrosu’nda sınırlı katılım ile tertip edilecek törenin adından Teşvikiye Camii’nde kılınacak ikindi namazına müteakiben Zincirlikuyu Kabristanı’na defnedilecek.

2004 yılında boşandığı oyuncu Derya Baykal ile evliliğinden dünyaya gelen Derya ve Müjgan adında iki kızı olan usta sanatçı, dedelik heyecanı yaşıyordu.

32 yaşındaki büyük kızı Müjgan Ferhan Şensoy, dokuz aylık hamileydi. Ancak usta sanatçı, doğumuna sayılı günler kala torunu Pera’yı göremeden yaşamını yitirdi.

Müjgan Ferhan Şensoy, eşi Cem Öğet ile bebeklerinin ismine nasıl karar verdikleriyle geçtiğimiz haftalarda açıklamıştı.

Çift isim kararıyla ilgili “Cem ile konuştuğumuz bir şeydi; bir kızımız olursa adı ‘Pera’ olsun dedik. İkimizin hem ayrı ayrı hem de kesişen hayatlarının ev sahibiydi Pera..” demişti.

Kızlarının ismiyle ilgili çift “Aradan geçen yıllar içinde tatlı Pera kızlar çıktı karşımıza, çoğu zaman birbirimize çaktırmadan içimizden aynı şeyleri geçirdik sanırım. ” ifadelerini kullanmıştı.

Sözlerinin sonunda çift “Bebeğimizin kız olduğunu öğrendiğimiz doktor kontrolünde birbirimize baktık, Cem kulağıma eğilip ‘Pera geliyor’ dedi.” demişti.

POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.