Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Mucizevi! O bitkiyi pekmez ve yoğurtla karıştırın!

Mucizevi! O bitkiyi pekmez ve yoğurtla karıştırın!
3.146
05 Nisan 2021 - 23:45

Kanı temizleyen, alyuvarları yenileyip kan yapan ısırgan tohumu pekmez ve yoğurtla karıştırıldığında da inanılmaz etkiler gösteriyor Isırgan tohumu pekmez ve yoğurt ile karıştırıldığında birçok faydayı beraberinde getiriyor. Mutlaka öğütülerek tüketilmesi gereken ısırgan tohumunun bal, pekmez veya yoğurt ile karıştırılarak bir tatlı kaşığı yenmesi öneriliyor. Uzmanlar bu güçlü gıdanın sağlığa faydaları şöyle sıralıyor: Isırgan tohumunun en bilinen faydaları ise mikroplu rahatsızlıklara, kan hastalarına, kalp ve damar ile ilgili rahatsızlıklarda ve damar tıkanıklıklarında oldukça fayda sağlayıcıdır. Isırgan tohumu tüm alerjik rahatsızlıklarda faydalı olmakla birlikte, egzama gibi problemlere de çözüm sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra ısırgan tohumunun faydaları arasında kız çocuklarında ergenlik dönemlerinde görülen sivilcelere de faydalı olması yer almaktadır. Isırgan otu idrar yolları ve böbrek rahatsızlıkları için de fayda sağlar. Aynı zamanda tıkalı burun ve genzi açmada da faydası görülmektedir. Birçok rahatsızlığa önemli faydaları bulunan ısırgan tohumu özellikle de kanser hastalarında çare olarak kullanılmaktadır.- Kan şekerini düşürür, ödemi giderir. – Bağırsak temizleyici ve gaz gidericidir.

Pekmez ve yoğurtla karıştırılınca… Öyle Bir Faydası Var ki! – İdrar söktürücüdür, idrar yolları hastalıkları ve iltihaplarında etkilidir. – Soğuk algınlığına karşı koruyucudur. Bedeni güçlendirici ve uyarıcıdır, vücudun savunma gücünü artırır.- Adet kanamalarını düzenler. – Karaciğer, akciğer, safra kesesi, dalak rahatsızlıklarında kullanılır. Boğaz ağrılarında, göğsü yumuşatmada ve balgam söktürücü olarak faydası görülür. Tansiyon düşürücüdür. – Emziren kadınlarda süt yapar

POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.