Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

METEOROLOJİ’DEN SEL UYARISI

METEOROLOJİ’DEN SEL UYARISI
761
29 Eylül 2021 - 23:18

Meteoroloji, Trabzon’un doğusu ile Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacağı tahmin edilen yağışlarla ilgili sel uyarısı yaptı. Yağışların bu akşam saat 22.00’dan sabah 06.00’a kadar sürmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, vatandaşları sel ve su baskınlarına karşı hazır tutmak için peş peşe uyarılar gerçekleştiriyor. Müdürlük, Karadeniz bölgesinde beklenen yağışlar için de kapsamlı bir bilgilendirme yaptı.

TRABZON’UN DOĞUSU, RİZE VE ARTVİN’İN KIYI KESİMLERİ ETKİLENECEK
MGM’den yapılan açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz’de halen devam eden sağanak yağışların, bu akşam saatlerinden sonra etkisini artırarak cuma günü sabah saatlerine kadar Trabzon’un doğusu ile Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi. Ayrıca sağanak yağışın bu akşam saat 22.00 ile yarın sabah 06.00’a kadar etkili olacağının tahmin edildiği belirtildi.

KASTAMONU, SİNOP VE SAMSUN’DA DA YAĞIŞ BEKLENİYOR
Batı Karadeniz’in bazı bölümleri için de uyarı yapıldığı açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın sabah saatlerinden itibaren Kastamonu ve Sinop’un kıyı kesimleri ile Samsun’un batı ilçelerinde görülecek sağanak yağışların kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmekte” ifadesine yer verildi.

HAVA SICAKLIKLARI DÜŞÜYOR
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce ayrıca, 30 Eylül-6 Ekim haftalık hava durumu raporunda ise hava sıcaklıklarının kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.