Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Meteoroloji resmen açıkladı.

Meteoroloji resmen açıkladı.
2.110
28 Mart 2021 - 14:59

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Pazartesi’nden itibaren yurt genelinde hava sıcaklıkları 4-5 derece düşecek. Karla karışık yağmur ve serin hava dalgası bekleniyor.

Türkiye’de yeniden etkili olmaya başlayan hava soğukluklarının bir süre daha yurdumuzu terk etmeyeceği öğrenildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Pazartesi’nden itibaren yurt genelindeki hava sıcaklıkları daha da düşecek.  Meteoroloji’nin yayınladığı tahmin haritasına göre gelecek hafta ortasında Türkiye yeni bir serin ve yağışlı hava dalgasının etkisi altına girecek. Yurdun önemli bir kısmında yağmur ve karla karışık yağmur beklenirken pazartesiden itibaren sıcaklıklar 4-5 derece düşecek.

İÇ VE DOĞUM KESİMLERDE DON VE BUZLANMA BEKLENİYOR Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Ankara, Çankırı, Batman ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ oluşma riski bulunmaktadır.

POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.