Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

İyi Gelen Kür

İyi Gelen Kür
539
05 Kasım 2021 - 12:24

Kadınlarda eklem ağrıları sıklıkla görülen bir rahatsızlıktır. Eklem ağrılarının tedavisi için birçok hasta “eklem ağrıları için ne yapılmalı” sorusunu araştırıyor. Bu haberin detayında eklem ağrıları için en iyi ağrı ke-siciyi bulabilir, eklem ağrılarınızı bitkisel olarak tedavi edebilirsiniz. Eklem ağrılarına bitkisel çözüm! İşte eklem ağrılarına iyi gelen bitkisel kür…

Eklem ağrıları yaşlı insanlarda daha sık görülmekle birlikte genç yaştaki bireylerde de rastlanabilen bir sağlık sorunudur. İlerleyen yaşla birlikte ortaya çıkmaya başlayan eklem ağrıları genellikle eklem sıvısının azalması veya kıkırdak dokunun gücünü kaybetmesinden kaynaklanmaktadır.

Eklemlerde ağrı neden olur?
Avesküler nekroz yani sınırlı k-an akışına bağlı olarak kemik dokusu ö-lümü, Kemik ka-nseri, Kemik kırık ve çıkıkları, Eklem iltihabı, Fibromiyalaji, Gonokokal artrit, Gut hastalığı, Hipotiroidi, Lösemi, Sistemik Lupus Eritematozus (Lupus hastalığı), Lyme hastalığı, Osteomiyelit (kemik enfeksiyonu), Paget kemik hastalığı
Romatizmal a-teş, Romatoid artrit (inflamatuar eklem hastalığı), Raşitizm, Eklem burkulmaları

Eklem ağrısı nasıl tedavi edilir?
Kaplıca Tedavisi: Kaplıcalar, içinde bulunan ısı ve mineral suların verdiği etkinin yanı sıra oluşan basıncın etkisiyle belli bir süre uygulanan kaplıca tedavisi eklem ağrılarına iyi gelmektedir.

Fizik tedavi: Bölgeye uygun fizik hareketleri egzersizi kasları güçlendirmektedir ve eklemi stabilize ederek eklemin hareketliliğini korumaktadır.

Akupunktur Tedavisi: Genellikle bu tedavi yönteminde 2 farklı yöntem uygulanmaktadır. Bunlar, geleneksel akupunktur ve şok tedavileri şeklinde sıralanır. Bu yöntemlerle oluşan eklem ağrıları önlenmeye çalışılmaktadır.

İlaç tedavisi: Ağrıları hafifletmeye ve iltihapları dindirmeye yaramaktadır. Bu sayede hareketlilik yeteneği iyileştirilebilir- bu tedavinin başarılı olması için vazgeçilmez bir faktördür.

Eklem ağrılarına bitkisel çözüm
Eklem ağrıları genel olarak iltihaplanmadan kaynaklandığı için bu sorun ortadan kaldırıldığında, ağrıların azalması ve hafiflemesi hızlanacaktır. Anti-inflamatuar içerikli besinler tüketmek iltihabı ciddi derecede azaltacaktır.

Birinci kür
Ayurveda tedavisi olarak da bilinen zerdeçal kas ve eklem ağrılarını çok iyi gelir. Anti-enflamatuar özelliğinin yanı sıra antioksidan olarak da ağrı gidericidir.

Malzemeler

-Yarım tatlı kaşığı zerdeçal

-2 su bardağı içme suyu

Yapılışı

Suyun içine zerdeçalı koyun ve kısık a-teşte ısınmaya bırakın. Bir taşım kaynayınca ocaktan alın.

6-7 dakika kadar demlendikten sonra sabah ve akşam 1 bardak için.

İkinci kür
Taze ananas eklem ağrısına en iyi gelen meyvelerden ve doğal yöntemlerden biridir. İçindeki bromelain isimli enzim sayesinde eklemdeki iltihabın azalmasına yardımcı olur.

Malzemeler

-2 dilim taze ananas

-1 litre içme suyu

Yapılışı

-Blenderın içine 2 dilim ananası koyun ve 4 su bardağı yani 1 litre suyu da ilave ederek 5 dakika boyunca karıştırın.

-Bu karışımı günde 4 defa içmeniz gerekmektedir. Bittikçe taze şekilde yeniden yaparak uygulamaya devam edebilirsiniz.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bunları Yapmalısınız
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuğun İsteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Profesör ve Öğrenci
GÜNLÜK HABER AKIŞI
yansıyacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Antalya’da Deprem
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yapmayın Dedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hamle Geldi
POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.