Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Harika Gelişme

Harika Gelişme
1.294
05 Ağustos 2021 - 21:11

Koronavirüs salgınına karşı mücadelenin en önemli aracı olan koronavirüs aşıları tüm dünyada uygulanmaya devam ediyor. Şimdiye kadar 3 milyar dozdan fazla aşı uygulanmış durumda.

Türkiye’de de kullanılan Pfizer/BioNTech aşısı ile ilgili olarak dikkat çeken bir gelişme yaşandı. ABD İlaç ve Gıda Dairesinin, Pfizer/BioNTech aşısına önümüzdeki aylarda tam onay verme yönünde planı bulunduğu ifade edildi.

Koronavirüs salgınına karşı geliştirildikten sonra acil kullanım onayı alan ve dünyanın dört tarafında kullanılan BioNTech için 16 yaş üzerinde kullanıma tam onay için FDA’ya geçtiğimiz mayıs ayında başvuru yapılmıştı.

Aktarılan son bilgilere göre aşının tam onay alması için FDA süreci hızlandırdı. Kurumun önümüzdeki ayın başında aşıya tam onay vermesi bekleniyor. Aşının tam onay almasının kamuoyunda daha fazla güven uyandıracağı ifade edildi.

FDA’nın aşının kullanımına tam onay vermesi halinde Savunma Bakanlığı ve San Francisco şehrinin bazı kurumlar gibi aşıyı zorunlu kılması yönünde beklenti var.

BioNTech aşısı 11 Aralık 2020 tarihinde acil kullanım onayı almıştı.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bunları Yapmalısınız
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuğun İsteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Profesör ve Öğrenci
GÜNLÜK HABER AKIŞI
yansıyacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Antalya’da Deprem
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yapmayın Dedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hamle Geldi
POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.