Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Hamle Geldi

Hamle Geldi
1.652
28 Şubat 2022 - 8:10

Rusya- Ukrayna sa*vaşında dün müzakere masasının önü açılırken bugün Ukrayna, koşulların ağır olması nedeniyle Moskova ile müzakereleri reddettiklerini açıkladı. Bu gelişmeden sonra Rusya Savunma Bakanlığı, Kiev’in müzakereyi reddetmesi üzerine tüm birliklere bütün istikametlerde sal*dırıya geçme emri verildiğini açıkladı.

AZERBAYCAN’DAN PETROL ÜRÜNÜ SÖZÜ Bu açıklamalardan sonra bir dizi görüşmeler yapan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in Ukrayna’ya petrol ürünleriyle yardım etme sözü verdiğini söyledi.

ERDOĞAN VE ALİYEV’DEN TEKLİF Zelenskiy’e göre, Aliyev ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisi ile gerçekleştirdiği görüşme sırasında Rusya ile müzakereleri organize etmeyi teklif etti. Rusya’nın Ukrayna’ya sal*dırılarından sonra Moskova ve Kiev tarafı dün müzakere masasına oturabileceklerini açıklarken Rusya müzakerenin adresini Minsk olarak gösterdi.

“BARIŞ GÖRÜŞMELERİNİN TÜRKİYE’DE MÜMKÜN OLDUĞUNU İŞARET ETTİK” Bugün Rusya, Kiev’in müzakereleri reddettiğini belirtirken Ukrayna’dan bu konuya dair açıklama geldi. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkan Danışmanı Oleksiy Arestovich yaptığı açıklamada, “Rus tarafının aracılar ile sunduğu müzakere koşulları bizim için kabul edilemezdi. Bu bizi teslim olmaya zorlamak için bir girişimdi. Kendilerine muhtemel barış anlaşmasının şartlarının, Türkiye’de mümkün olduğunu işaret ettik” ifadelerini kullandı.

PUTİN “S*ALD*IRIN” TALİMATI VERMİŞTİ Tüm dünya iki ülkenin müzakere masasına oturup anlaşmasını beklerken Kremlin’den yapılan açıklama soğuk duş etkisi yaratmıştı. Kremlin, Ukrayna tarafının müzakereleri reddettiğini ve bu nedenle Putin’in orduya yeniden ilerleme talimatı verdiğini açıklamıştı. ZELENSKİ: KOŞULLAR KABUL EDİLEMEZ Konuyla ilgili Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski ise “Koşullar kabul edilemez olduğu için müzakereler reddedildi” ifadelerini kullanmıştı.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bunları Yapmalısınız
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuğun İsteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Profesör ve Öğrenci
GÜNLÜK HABER AKIŞI
yansıyacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Antalya’da Deprem
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yapmayın Dedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hamle Geldi
POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.