Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Gerçek Anlamı Buymuş

Gerçek Anlamı Buymuş
2.283
27 Temmuz 2021 - 15:51

Hepimizin kolunda var. Bu izin gerçek anlamı buymuş. Vay be yıllar sonra belki de ilk defa öğreneceksiniz.. Meğer o izler herkesin bildiğinden farklıymış…

Çiçek a’şısı yapımı 1970 öncesi yaygın olsada daha sonra da yapılmaya başlandı. Sol konunuzdaki küçük çiçek a’şısının izidir. Bu a’şı ile birlikte cank, çiçek oyuncak hayvanı olan variola v’irüsüne karşı koyması için. A’şı yapıldıktan sonra aşıdan gelenler oluşur.

Daha sonra alışverişler, yuvarlak bir şekilde bırakır. İzin büyük ve okunabilir bir s’aldırının onun ilerleyişinde az miktarda v’accicina v’irüsünündendır. Aşıdan 6-8 saat sonra devam eden bir şişlik görülür. 6-8 hafta gibi bir sürede şişlik kaybolacak yerini s’ivris’inek ı’sırığına benzer bir görüntüye bırakır. Ü’lserasyon ve iyileşme süresi sonrası ç’ıban şeklini alan a’şı yeri ömür boyu kalan bir iz halini alır.

Batı ülkelerinde var olan çiçek hastalığı 1970’li yılların başından sonra artık görülmedi. Batı ülkelerine seyahat eden olmadığı sürece çiçek a’şısı yaptırmaya gerek duyulmadı.1980’li yıllarda ise tamamen yok olduğu bütün dünya tarafından onaylanarak çiçek aşısının yapımı k’esin olarak durdurulmuş. Önemli uyarı: Günümüzde çocuklarına a^’şı yaptırmayan aileler olduğunu biliyoruz, bu doğru bir tavır değil. Lütfen çocuklarınıza Devletin önerdiği a’şıları eksiksiz bir şekilde yaptırın. İlerde doğabilecek problemler ve hastalıklara karşı bilimin yanında olun.

POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.