Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Etten sonra limon, tatlıdan sonra sirke tüketirseniz…

Etten sonra limon, tatlıdan sonra sirke tüketirseniz…
435
28 Ekim 2021 - 19:19

Yapısal olarak hazmı zor bir besin olan et, yüksek protein değerleriyle de dikkat çeker. Bu nedenle sonrasında hazmı kolay olan hafif ve sütlü tatlılar tüketilmelidir. Hatta et ürünleri tükettikten en az 2 saat sonra tatlı ve meyve tüketimi tavsiye edilir.

YEMEK SONRASI TATLI TÜKETECEKSENİZ ET SEÇİME DİKKAT!

Etten sonra tatlı tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken bir nokta da tatlı kadar et seçimidir. Et sonrası tatlı tüketmek isteyenlerin düşük yağ oranına sahip etler tercih etmesi gerektiğini söyleyen Pasta Şefi Didar Yanar, etin kalp ve tansiyon hastalıklarına yol açabileceğine vurgu yaptı. ‘Et tüketirken iyi pişirilmesi ve kanlı kalmamasına dikkat etmelisiniz’ diyen diyetisyen, etten sonra limon, tatlıdan sonra ise sirke tüketmenin avantajlarına da değindi:

ETTEN SONRA LİMON TÜKETİMİ KA-NSER RİS-KİNİ ÖNLÜYOR

Etteki yağ ve tuz oranı kalp krizi riskini tetikler, bunun için etten sonra limon tatlıdan sonra sirke tüketmek riski düşürür. Limon önemli bir antioksidan olduğu için C vitamini açısından oldukça güçlüdür. Etin ka-nserojen etkilerinin azalmasında büyük rol oynar.

TATLI SONRASI SİRKE, HIZLI ACIKMA VE FAZLA YEME İSTEĞİNİ YOK EDİYOR!

Özellikle diyabet hastaları etten sonra tatlı tüketimine çok dikkat etmelidirler. Çünkü tüketilen tatlı k-an şekerini hızlı ve kontrolsüz bir şekilde yükseltir. Tatlıdan sonra sirke tüketimi de sirkenin içerdiği asetik asit antiglisemik etki gösterir ve gastrit bo-şalma dediğimiz mide bo-şalması süresini uzatır. Böylece tatlı tüketiminden sonra oluşan hızlı acıkma ve fazla yeme isteğinin önüne geçebilirsiniz.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bunları Yapmalısınız
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuğun İsteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Profesör ve Öğrenci
GÜNLÜK HABER AKIŞI
yansıyacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Antalya’da Deprem
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yapmayın Dedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hamle Geldi
POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.