Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Emekliye çifte zam

Emekliye çifte zam
1.042
09 Ekim 2021 - 8:21

Emekliye çifte zam müjdesi. Milyonlarca memur ve memur emeklisini heyecanlandıran gelişme ile Ocak ayında gelecek yüzde 5 zammın yanı sıra verilecek enflasyon farkı belli olmaya başladı. Yılın son çeyreğine girilmeden önce enflasyon farkı 1,23 oldu. Merkez Bankası yıl sonu enflasyon beklentisi ise daha yüksek.

Çalışma hayatının büyük kesimini oluşturan memur ve memur emeklilerinin yüzünü güldürecek haber geldi. Enflasyon verilerinin TÜİK tarafından açıklanmasının ardından yıl sonunda memur ve emekliye yapılacak enflasyon farkı da şekillenmeye başladı. Şu anki enflasyon farkı ile en düşük memur emeklisi aylığı yıl sonunda yüzde 6,23 zam ile 3 bin 480 TL’ye çıkacak. Memur ve emekli memurları heyecanlandıran gelişme. Ocak ayında, çifte zam gelebilir. Ağustos ayında gerçekleşen toplu sözleşme kararlarına göre, memur ve memur emeklilerine ocak ayında yüzde 5 zammın yanı sıra, enflasyonun yüzde 3’ü geçmesi durumunda enflasyon farkı kadar da zam yapılacak.

YÜZDE 7,21 ZAM BEKLENİYOR

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından paylaşılan değerlendirmelere göre, 2021 yılının ikinci yarısı için enflasyonun toplamda 5,21 oranında olması beklen. Eğer enflasyon rakamları Merkez Bankası’nın tahmini gibi olursa, bu da memur ve emekli memur için enflasyon farkı olarak yüzde 2,21 oranında bir zam geleceği anlamına geliyor.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bunları Yapmalısınız
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuğun İsteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Profesör ve Öğrenci
GÜNLÜK HABER AKIŞI
yansıyacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Antalya’da Deprem
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yapmayın Dedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hamle Geldi
POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.