Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Ehliyet Alacaklar veya Değiştirecekler Dikkat!

Ehliyet Alacaklar veya Değiştirecekler Dikkat!
827
30 Mayıs 2021 - 15:59

Değişiklikle daha önce ehliyet almaya engel olmayan hastalık listeye eklendi. Karar sonrası bu hastalığa sahip olanlara ehliyet verilmeyecek ve verilenlerden de geri alınacak

Bilindiği üzere ehliyet alırken bazı hastalıklarla ilgili ayrıntılı tedavi raporları istenebiliyordu. Ehliyetini değiştirmek isteyenler ise sağlık ocaklarından yada hastanelerde sağlık raporlarını yenileyerek ehliyetlerini değiştirebiliyorlardı. Ancak yapılan değişiklikle beraber ehliyet almak zorlaştı . İşte yapılan değişiklikler.

Sürücü adayları ve sürücülerde aranacak sağlık şartlarına dair yönetmelikte yapılan değişikliğe göre ehliyet almak zorlaştı. Sağlık sorunu olanlara kötü haber,Daha önce sürücü belgesi verilmesi uygun görülmeyen bazı kalp damar hastalarına, uzman doktor kanaatine göre sürücü belgesi verilebilecek.

Ağır derecede obstrüktif uyku apnesi veya orta derecede apne ile gündüz uyuklama hali tespit edilenler, tedavi görmeden sürücü belgesi alamayacak. “Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi gazete’de yayımlandı.

POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.