Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Dünyanın En Sağlıklı 4 Yiyeceği

Dünyanın En Sağlıklı 4 Yiyeceği
4.259
24 Ağustos 2021 - 18:38

Canan Karatay Duyurdu Mutlaka Yiyin Dünyanın En sağlıklı 4 yiyeceği

Canan Karatay’dan Ezber bozan tavsiyeler. Yapmış olduğu her açıklamayla Sağlık Alanında verdiği bilgilerle gündem olan Karatay’ın bu sağlık önerisi herkesi ilgilendiriyor

Canan Karatay kimi zaman yaptığı açıklamalarla tepki çekse de kendisini seven ve görüşlerine katılan milyonlarca kişi var elbette.

Sağlık alanında yaptığı çalışmalar ve vermiş olduğu önerilerle topluma katkısı kuşkusuz epey bir fazla.

Canan Karatay her fırsatta sağlıklı beslenme üzerine tavsiyelerde bulunan bir isim. Son zamanlarda internette sıkça dolaşan bu açıklamasının ise gerçekten herkes tarafından dikkatlice okunması ve uygulanması gerekiyor.

Bir çok uzmanda Karatay’ın bu açıklamalarında hem fikir. Dünyanın en sağlıklı yiyecekleri bakın Karatay’a göre hangileri.

Bir çoğu eminiz sofranızda bulunuyor.

Turşu

Yıllarca birilerinin söylemlerine kulak kesilerek birçok doğal besinin tüketilmediğini aktaran Canan Karatay, “Doğal olan tüketilmeli. Kışın mesela, hangi turşuyu seviyorsanız evde yapın. İçine yapay bir madde koymayın” diyor. Özellikle kışın turşu yemenin birçok faydası bulunuyor. Soğuk algınlığına karşı koruyan, bağışıklık sistemini güçlendiren, kan şekerini dengeleyip kas sistemini kuvvetlendiren turşu Canan Karatay’ın mutlaka tüketin dediği gıdalardan…

Sakatat

Genelde sakatatların zararlı olduğu yönünde bir inanış varsa da bu tabu yakın zamana kadar yıkılmış durumda. Artık sakatat içeren yiyeceklerin doğru ve temiz yapıldığı zaman faydalı olduklarını birçoğumuz öğrendik. Canan Karatay da kışın mutlaka tüketilmesi gereken gıdalar arasında evde yapılmış kemik suyu, paça çorbası öneriyor. Bu besinler soğuk algınlığına karşı bir kalkan oluşturuyor.

Ev yoğurdu

Kışın tüketilmesi gereken yiyeceklerin başında ev yoğurdu da var. Doğal probiyotik içeren ev yoğurdu bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlıyor.

Sirke

Seveni var sevmeyeni var ama sirke Canan Karatay tarafından bol bol tüketilmesi gerektiği söylenen gıdalardan. Kışın soğuk algınlığına karşı gelen ve bağışıklığı güçlendiren sirke de doğal olarak yapıldığında fayda sağlıyor.

Türklerde D vitamini eksikliği var

D vitamini eksikliğini gidermenin birçok yolu olduğunu aktaran Karatay, “Türk insanlarının çoğunda D vitamini problemi var. Benim 20 bin hastamın yüzde 99’unda D vitamini düşüklüğü var. Bunun birçok sebebi var. Güneşten uzak durmak, hava kirliliği, hayvansal yağlardan, sakatatlardan uzak durmaktan oluyor. Yıllarca bizlere ‘Hayvansal yağlar, sakatatlar hastalık sebebi, kalp krizi sebebi’ dediler. Bu yüzden de D vitamini eksikliği ülkedeki çok fazla insanda var” dedi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bunları Yapmalısınız
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuğun İsteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Profesör ve Öğrenci
GÜNLÜK HABER AKIŞI
yansıyacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Antalya’da Deprem
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yapmayın Dedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hamle Geldi
POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.