Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Düğünler O Tarihte Açılıyor

Düğünler O Tarihte Açılıyor
749
28 Mayıs 2021 - 8:28

Bu yıl dünya evine girecek olan çiftler 1 Haziran sonrası için atılacak olan yeni normalleşme adımlarının açıklanmasını sabırsızlıkla bekliyor. Düğün, Kına ve Nişan gibi merasimlerin şimdilik 1 Haziran 2021 tarihine kadar yapılması y-asaklandı. Kabine Toplantısı’ndan sonra 1 Haziran sonrası uygulaması yapılacak yeni adımlar devreye alınacak. Peki Düğün, Kına ve Nişan merasimleri nasıl olacak? İşte konuşulan ayrıntılar…

Düğün, Kına ve Nişanlar 1 Haziran’da başlayacak mı?
1 Haziran sonrası için atılacak olan yeni normalleşme adımları kapsamında Düğün, Kına ve Nişan merasimlerinin bir kez daha başlaması bekleniyor. Henüz Konuya ilişkin fotoğrafı bir açıklama bulunmuyor. Konuya ilişkin ayrıntılar Kabine Toplantısı sonrasında açıklanacak.

Lakin 1 Haziran sonra Düğün, Kına ve Nişan merasimleri için açık alanlarda mekanın % 50 kapasitesi ile, kapalı alanlara da 100 kişi sınırı olmak şartı ile yapılabileceği konuşuluyor. Ayrıca saat sınırlamasının da yeni dönemde devam edeceği belirtiliyor.

Temmuz Ayında Tüm Yasaklar Kalkacak Mı?
Ülkemizde aşılamanın hız kazanması ile beraber mevcut vaka sayıları da göz önünde bulundurulmak şartı ile Temmuz ayında düğünler uygulanmakta olan tüm kısıtlamaların kaldırılacağı düşünülüyor.

Düğün Salonlarında Hangi Kurallara Dikkat Edilecek? Düğünler için uygulanması olası kurallar şu biçimde: Salon girişlerinde ateş ölçümü yapılacak. Düğün bundan önce salon içerisindeki tüm alanlar dezenfekte edilecek. Salonların içerisindeki masalar sosyal mesafeye uygun biçimde düzenlenecek. Düğüne katılanların maske takması mecburi olacak. Misafirlerin getirdikleri takılar gelin ve damadın üzerine değil, koyulacak olan sandıklara bırakılacak. Dezenfektan tünelleri oluşturulacak.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bunları Yapmalısınız
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuğun İsteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Profesör ve Öğrenci
GÜNLÜK HABER AKIŞI
yansıyacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Antalya’da Deprem
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yapmayın Dedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hamle Geldi
POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.