Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Dişleriniz Tertemiz Olsun

Dişleriniz Tertemiz Olsun
3.004
18 Kasım 2021 - 9:08

Merhaba sevgili okurlarımız. Hepimiz hastaneye gitmekten özellikle dişçiye gitmekten çok çekiniriz. Diş ile ilgili bir problem yaşamamak için gerekli tüm tedbirleri almaya çalışırız.

Temiz bir nefes, beyaz dişler ve sağlıklı dişler herkesin hayalidir. Ağız temizliğini düzenli ve doğru bir şekilde yapmazsak kötü nefes kokusundan ,ağız içi yaralardan, diş eti sorunlarından ve diş sorunlarından kurtulmamız pek mümkün değil. Ağzımızın içi çok hassas ve düzenli temizliğe ihtiyacı vardır. Yanlış diş macunu kullanımı dişlerimize zarar verirken hatta sürekli devam ettiği durumlarda diş kaybına kadar yol açmaktadır. Ağız sağlığımız ve temizliğimiz bu yüzden çok önemlidir, çünkü yanlış ürünler kullanmak diş kaybına kadar gitmektedir. Hem doğru ürünler hem de uygun maliyetli ürünler üstelik doğal yollarla elde edilmiş çözümlere hepimizin ilgisi var. Gelin bu özellikler hepsini bünyesinde barındıran bitkilerin detaylarına bakalım.Bir nevi Saracoglu hocamızın doğal diş macunu tarifidir.

Ömür Boyu Dişçiye Gitmekten Kurtulun

1- Çay ağacı yağı:

Hem aktarlarda hem de büyük marketlerde kolaylıkla ulaşabileceğiniz çay ağacı yağı, ağız içi bakterilerin ve mikroplardan kaynaklanan rahatsızlara karşı bünyesinde anti bileşikler bulundurur. Bu sayede özellikle ağız içi yaraları, kötü nefes kokuları ve diş eti çekilmelerine özellikle bünyesinde bulundurduğu özlükler sayesinde gidermeye yardımcı olur.

2- Karanfil yağı:

Lokantalarda özellikle mutlaka kasa kısmına kurutulmuş karanfil konulur. Karanfil hem ağız kokusunu giderir hemde ağız içindeki mikropların uyuşmasını sağlar. Hatta diş hastanelerinde dişleri uyuşturmak için bünyesinde doğal yollardan elde edilmiş karanfil yağı antioksidanları kullanılmaktadır. Karanfili ağız içi temizliği için kullanabildiğimiz gibi baharat olarak yemeklerde kullanmakta ayrıca bir lezzet katacaktır. Çok ciddi antimikrobiyal etkiye sahiptir.

Bilgilendirme:

Hem çay ağacı yağını hemde karanfil yağından birere damla içerisine ayrıyeten hindistan cevizi yağından da birer damla koyup bir karışım haline getirin. Bu karışımı düzenli bir şekilde dişlerinizi fırçalayın. 2 hafta düzenli kullanımında dişlerinizin daha parlak ağız içinizin daha sağlıklı olduğunu hissedeceksiniz.

Son olarak yağ ile fırçalayamıyorum, üşeniyorum, zor geliyor gibi bahaneleriniz varsa diş macununun bir kısmını boşaltın ve bu yağlardan macunun içine döküp güzelce karıştırdıktan sonra da bu etkilerden faydalanabilirsiniz. Pratik yöntem olarak da bunu söyleyelim

Sağlıklı günler dilerim..

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bunları Yapmalısınız
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuğun İsteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Profesör ve Öğrenci
GÜNLÜK HABER AKIŞI
yansıyacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Antalya’da Deprem
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yapmayın Dedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hamle Geldi
POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.