Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Detayları bilseniz günlerce uyku uyuyamazsınız

Detayları bilseniz günlerce uyku uyuyamazsınız
1.166
30 Haziran 2021 - 23:14

Elmalı davasının avukatı konuştu : Olanları bilseniz geceleri uykunuz kaçar .

Antalya’da iki kardeşin İs/tismara uğradığı iddiasıyla açılan da/vada anne Merve A. ve ü/vey baba Rahmi A.’nın tahliye edilmesi ülke genelinde büyük tepkiye neden oldu. Mağ-dur çocukların avukatı Gülşah Ekin Taş, “Dosyanın detaylarını bilseniz günlerce uyku uyuyamazsınız. Bu da/va k/an dondurur. Çocuklar, çizdikleri resmin kat be kat fazlasını yaşamışlar. Her ikisi de çok ağır ci/n/sel şi/ddete maruz kalmışlar.” dedi.

Antalya’nın Finike ilçesinde iki kardeşin i/stismara uğramasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tu/tuklanan anne Merve A. ile ü/vey baba Rahmi A., yargılandıkları Elmalı Ağır Ce/za Ma/hkemesi’nce, üçüncü duruşmada tahliye edilmişti. Bu gelişme sonrasında d/ava yeniden gündeme geldi, başta siyasi ve ünlü isimler olmak üzere birçok isim tahliye kararına tepki gösterdi.

“ÇOCUKLARIN ÇOK ZEKİ OLDUĞUNU FARK ETTİM”
U/tanç da/vasında mağ-dur olan çocukların avukatlığına yapan UCİM (Saadet Öğretmen Çocuk İ/stismarı İle Mücadele Derneği) avukatlarından Gülşah Ekin Taş, yürekleri ya/kan da/va dosyasındaki ayrıntıları, Habertürk’ten Alper Uruş’a anlattı. Ta/ş, “Ku/rban bayramıydı ve UCİM’de nöbetteydim. Bu o/layla ilgili i/hbar, benim nöbetimde geldi. İlk görüşmeyi babaanneyle yaptım. Kendisi, ‘İki torunum var; psikoloğa gö/türdüm. Anlattıkları şeyler akla mantığa sığmıyor’ dedi. Çocuklarla yaptığım görüşmelerde her ikisinin de gerçekten çok zeki olduğunu fark ettim.

“O/LAYI ERKEK ÇOCUK ORTAYA ÇIKARIYOR, ANNESİ İNANMIYOR”
Yaşadıklarını o kadar de/taylı anlatıyorlardı ki yer, zaman ve mekan vererek bütün ayrıntıları anlattılar. Anne ile baba küçük kız çocuğu anne karnındayken boşanıyorlar. Daha sonra kız çocuk annenin yanında kalıyor. Büyük çocuk ise babanın yanında kalıyor. Daha sonra erkek çocuk, öz babası ta/rafından annesinin yanına Finike’ye gönderiliyor. Hem kardeşini tanısın hem de yalnız kalmasın diye. Kız çocuğu hep İs/tismara uğramış. Er/kek çocuğu ise 2018’in sonu gibi Finike’ye gidiyor ve 8 aylık süreçte ci/nsel is/tismara uğruyor. O/layı ortaya çıkaran da erkek çocuk oluyor ve anne erkek çocuğu suçluyor. ‘Baban seni doldurdu ve sen bize i/ftira atıyorsun’ diye savunma yapıyor.

“DETAYLARI BİLSENİZ GECE UYUYAMAZSINIZ”
Bu da/va gerçekten ka/n do/ndurur cinsten. Dosyanın detaylarını bilseniz; günlerce uyku uyuyamazsınız. Çocuklar, çizdikleri resmin kat be kat fazlasını yaşamışlar. Her ikisi de çok ağır ci/nsel şid/dete ma/ruz kalmışlar. Kız çocuğunun 2 yaşından itibaren is/tismara uğradığını düşünüyorum. Çocukların satılması gibi bir şey söz konusu değil. Anne gece kulüplerinde, pavyonlarda çalışan bir kadın ve Rahmi’yle burada tanışıyor ancak yağmadan 1 yıl hüküm de giyiyor. Kız çocuğu ifadesinde, annenin erkeklerle dost hayatını yaşadığını belirtiyor ve annesinin kocalarının is/tismarına uğradığını, is/tismarcının fiziksel özelliklerine kadar ayrıntıyla anlatıyor. Rahmi hayatına girdikten sonra bu değişiyor. Erkek çocuğun bilinçli olmasıyla is/tismar dile geliyor. Rahmi’nin is/tismarlarının ardından çocuklar babaanneye gönderiliyor.

“TU/TUKLAMA BEKLİYORUZ”
Erkek çocuk o/layları anlatırken kız çocuğunun yaşadıklarını te/tikliyor ve o da yaşadıklarını anlatıyor. H/S/K o/layla ilgili inceleme başlattı. Biz açıkçası tu/tuklama bekliyoruz. Dosyadaki bütün somut deliller tamamlandı. Adli Tıp i/stismarı doğruluyor. Çocuklar şu an güvende değil.

“ÇO/CUKLARI KABLO İLE DÖ/VÜYORLAR”
Bu dosyada tanık olarak dinlenen herkesin sanık olarak yargılanması da gerekiyor. Çünkü çocuklara anneanne, dede, teyzeler şi/ddet uyguluyor. Çocukları kablo ile dö/vüyorlar. Çocuğun beyanı esas alınmalıdır. Çünkü çocuk i/stismarı bu kadar detaylandıramaz.”

POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.