Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Derman Olan Karışım

Derman Olan Karışım
1.865
30 Mart 2021 - 8:32

İnsanlarda kuru öksürük görünmesi üst solunum yolu hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığın belirtisi olarak bilinmektedir. Doğru bir tedavi için öksürüğe neden olan hastalığın teşhisi ve değerlendirilmesi oldukça önemlidir.

Öksürük Nedir? Öksürük bir hastalık olmamakla beraber vücudun boğaz ve solunum yollarını temizlemeye çalıştığı savunma mekanizmasıdır. Öksürükler balgamlı, balgamsız veya kronik, AKUT şeklinde iki çeşit olarak sınıflandırılmaktadır. Kuru öksürük boğazda gıcıklık hissine neden olmaktadır. Genellikle 3 haftadan uzun süren öksürüklere kronik öksürük denilmektedir. Akut öksürük ise faranjit, sinüzit, nezle ve benzeri sebeplerden oluşur.
Nefes darlığı Bacak şişmesi Uzun süren yüksek a/teş Gece terlemesi Ka/nlı balgam Öksürülmediği zaman göğüs ağrısı Halsizlik Hırıltı Iştah kaybı.

Öksürüğe Ne İyi Gelir? Öncelikle öksürüğün neden olduğu konu tam olarak öğrenilmelidir. Öksürükten kurtulmak için sebep olan hastalığı öğrenmek ve tedavi etmek gerekmektedir. Solunum yolu enfeksiyonları nedeniyle öksürük oluştuğu düşünülürse öksürüğe iyi gelen durumlar şöyle sıralanabilir; C vitamini alımını artırmak Düzenli ve dengeli beslenmek Banyo yapmak Spor ya da yürüyüş yapmak Uyumak Bol sıvı almak Ayrıca Öksürüğün en yaygın nedenlerinden birisi de sigara kullanmaktır. Sigaradan uzak durmak hem ciddi sağlık sorunlarının önüne geçer hem de kuru öksürük semptomu görmezler. Öksürük şikayeti çekenlerin bilmesi gereken en önemli nokta doktora danışılmadan öksürük şurubu kullanmamaktadır. Kuru Öksürük Ve Balgamdan Kurtaran Doğal Yöntem (Kür Tarifi) Öksürük ve balgamdan kurtarabilmek için birçok En Hızlı Öksürük Kesici kür tarifi bulunmaktadır.

Bunların arasında en sık kullanılan ve en iyi sonuçlar alınan kür tarifleri şöyle sıralanabilir; Soğanlı su yöntemi, 1 adet soğanı 4’te öldükten sonra bir bardak kadar su ilave edip kaynatmak gerekmektedir. Kür 5 dakika kaynatıldıktan sonra altı kapatılacak ve biraz ılık olması için beklenecek. Yeterli ılıklığa geldiği zaman süzüp içine bir tatlı bal kaşığı koyup karıştırmak gerekir. Yaklaşık yarım saat sonra bu içecek öksürükten kurtulmayı sağlamaktadır.

Ballı turp yöntemi, 1 adet turpun İçerisi oyulduktan sonra tipi delinmelidir. Sonra ise turpu bir bardağın içerisine yerleştirilerek içerisine bal ilave edilir. Bu şekilde turp bir gün bekletildikten sonra bardağa damlamış olan balın tüketilmesi önerilir. Sarımsak yöntemi ise bir bardak kadar kaynar suyun içine bir diş sarımsak ve 2 adet tarçın ilave edilmesi ile yapılmaktadır. Bu kür 5 dakika demlendikten sonra içilmelidir. Limonlu karabiber yöntemi, 1 adet çeyrek limonun üzerine biraz karabiber ve tuz serptikten sonra limonlu bu şekilde tüketmek gerekmektedir. En sık kullanılan öksürük ve balgamdan kurtaran doğal kür tarifleri ise en geç yarım saat içerisinde etkisini göstermektedir. Bu kürler sayesinde anında kuru öksürüklerden kurtulmak mümkündür.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bunları Yapmalısınız
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuğun İsteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Profesör ve Öğrenci
GÜNLÜK HABER AKIŞI
yansıyacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Antalya’da Deprem
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yapmayın Dedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hamle Geldi
POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.