Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Değerli Sanatçıydı

Değerli Sanatçıydı
1.240
24 Kasım 2021 - 8:50

Bir süredir ka-nser ile mücadele eden ünlü sanatçı y-aşamını yitirdi. Arabesk ve taverna müzikleriyle bir döneme da-mga v-uran Ercan Turgut’tan a-cı haber geldi. 69 yaşındaki Turgut, ka-nserle mücadelesini kaybetti. 70 ve 80’li yıllarda kariyerinin zirvesine çıkan Turgut, müzik dünyasına çok sayıda eser kazandırmıştır.

Sanatçının ö-lüm haberini şarkıcı Semiha Yankı duyurdu. Yankı, “Olmadı be Ercan… Çok erken çok… A-teş düştü içime… Huzurla uyu yoldaşım… Ahhh ahhh…” ifadeleriyle ü-züntüsünü dile getirdi.

“BENİ ÇOK ÜZDÜN GÜZEL İNSAN”
A-cı haberin ardından Fedon da, “Ah be Ercan’ım ah be büyük Fenerbahçelim, efendiliğin, kişiliğin, sanatçılığın, adamlığın ve 50 yılı aşkın arkadaşlığımın güzel insanı, beni çok ü-zdün, Nur içinde yat, mekanın cennet olsun, NEREDESİN SEN” dedi.

SON PAYLAŞIMI YÜREK BURKTU
Turgut Ercan’ın Instagram hesabındaki son fotoğraf duygulandırdı. Usta sanatçı, Melike Demirağ ve Atilla Özdemir ile yer aldığı fotoğrafına, “Çok özledim çok” notunu düşmüş.

ERCAN TURGUT HAKKINDA
7 Ekim 1952 senesinde Malatya’da dünyaya gelen Ercan Turgut, müzik dünyasına 13 yaşında adım attı. Turgut, 1974 yılında “Olur Böyle Şey / Gülme Sakın Komşuna” adını taşıyan ilk albümünü dinleyicisiyle buluşturmuştu.

“DÖNEMEZSİN” ALBÜMÜYLE BÜYÜK BİR ÇIKIŞ YAKALAMIŞTI
Genç yaşına rağmen güçlü sesiyle kendi dönemine d-amgasını v-uran Ercan Turgut ,1979 senesinde çıkardığı “Dönemezsin” isimli albümüyle büyük bir çıkış y-akaladı. Ercan Turgut, 90’lı senelerde “Ankara Büyük Şehir Belediyesi Kent Orkestrası Solisti” olarak çalışmalarına devam etmişti.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bunları Yapmalısınız
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuğun İsteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Profesör ve Öğrenci
GÜNLÜK HABER AKIŞI
yansıyacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Antalya’da Deprem
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yapmayın Dedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hamle Geldi
POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.