Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Bunları Yemeden Önce Yıkamayın‼

Bunları Yemeden Önce Yıkamayın‼
2.439
12 Haziran 2021 - 11:26

Uzmanlardan Önemli bir uyarı var: Bu Yiyecekleri Asla Yıkamamak gerekiyor. Sizlerde bu bilgileri arkadaşlarınıza mutlaka iletin Dünyayı Kasıp Kavuran Salgın Sonrası Ne yazık ki insanlarda hijyen takıntısı baş göstermeye başladı. Hal böyle olunca yerli yersiz her yeri temizlemeye başlar olundu. Öyle ki bazı yiyecekleri yıllarca yıkamadan tükettiğimiz halde yıkayarak tüketir olduk.

Oysa Uzmanların yapmış olduğu uyarılar bunun son derece yanlış olduğu yönünde. Şimdi sizlere vereceğimiz listedeki yiyecekleri yıkamadan tüketmeniz gerekiyor. Eğer bugüne kadar bu yanlışı yapanlardansanız sizin gibi bu yanlışa başkalarının düşmemesi adına lütfen içeriği paylaşmayı ihmal etmeyin. Dostlarınızın bu hatadan dönmesi için onlara yardımcı olmuş olacaksınız.

Sözü fazla uzatmadan içeriğimizin konusuna gelelim: Mynet’in derlemesine göre yıkanmaması gereken yiyecekler şu şekilde:

1. Yumurta : Çoğu kişi yumurtayı pişirmeden önce yıkamanın daha sağlıklı olduğu düşünür ama bilmedikleri bir şey var: Bakteriler tarafından kontaminasyona ( yabancı madde etkisiyle kirlenme veya saflığını kaybetme) uğramamaları için yumurtalara çözel bir madde konulur. Yıkadığınızda ise bu koruma ortadan kalkar.

2. Tavuk :Tavuk, en kolay besin zehirlenmesine neden olan bir gıda. Tüketirken oldukça dikkatli olmakta fayda var. Tavukta yer alan bakteriler sağlığımızı te/hdit edebilir nitelikte. Tifo, paratifo ve gıda ze/hirlenmesine neden olan salmonella bakterisi, tavuğun yıkanmasıyla elinize yayılır. Bu süreçte tavuğu kesinlikle yıkamayın ve ürünü en kısa sürede pişirin. Tavuğu uzun bir süre bekletmek de oldukça t/ehlikeli…

3. Kırmızı et :Tavuk gibi kırmızı ette de aynı durum söz konusu…

4. Makarna : Makarnayı yıkadığınız taktirde içinde nişastayı akıtmış oluyorsunuz ve bu da makarna sosunun az emilmesine neden oluyor. Yıkamak isterseniz de pişirdikten sonra bunu gerçekleştirin.

5. Mantar : Suyu çok fazla emdiği için mantarı yıkamak da sakıncalı. Yıkadığınız zaman elastikiyetini kaybederler.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bunları Yapmalısınız
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuğun İsteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Profesör ve Öğrenci
GÜNLÜK HABER AKIŞI
yansıyacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Antalya’da Deprem
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yapmayın Dedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hamle Geldi
POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.