Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

BEL FITIĞI VE SIRT AĞRISINDAN 1 DAKİKADA KURTUL

BEL FITIĞI VE SIRT AĞRISINDAN 1 DAKİKADA KURTUL
2.136
26 Nisan 2021 - 0:57

Son birkaç yılda, sırt ağrıları ile harcanan zaman dünya çapında %54 arttı. Sırt ağrılarına bağlı olarak oluşan kambur sayısı da hayli fazla. Bu sayı, çok geç olmadan bir şey yapmanın ne kadar önemli olduğunu gösterir. Nikolai Amosov sağlığımızın elimizde olduğuna inanan dahi bir cerrah ve yazar. Sistematik yaklaşımı gelecekte ciddi sorunlardan kaçınmamıza yardımcı olabilir.

İŞTE O EGZERSİZLER

1. Masa üstünde yapılan egzersiz ABS’ni bir sandalyede olacak şekilde uzanın Ellerinizi başınızın arkasına kilitleyin. Bacaklarınızı dümdüz dışarı uzatın. Gerekirse onları bir koltukta dinlendirebilirsiniz. Tüm vücudunuzu gerin ve zemine paralel olmaya özen gösterin. Üst gövdenizi kaldırarak mümkün olduğunca alt sırtınızda geriye doğru kıvırın. 10 kez tekrarlayın

2. Yoga bükülmesi Sırtüstü uzanın. Ellerinizi vücudunuz boyunca uzatın. Bacaklarınızı başının arkasına doğru atın ve zemine ayaklarınızla dokun. 10 kez tekrarlayın.

3. Sırtınızı gerin Ayağa kalkın. Elinizi kaldırın ve arkaya doğru uzanın. Avuç içi ile diğer omuz bıçağına dokunun. Başınızı biraz öne doğru itebilirsiniz. Her elinizle 10 kez tekrarlayın.

4. Vücudunuzu titretin Dizlerinin üzerinde dört ayak pozisyonunda durun. Sırtınızı gevşetin. Kollarınızı dirseklerde hızlı ve keskin bir şekilde bükerek sallamaya başlayın. Bunu 30-60 saniye boyunca yapın.

5. Yerde Sallanın Sırt üstü yatın. Dizlerinizi ellerinizle sıkın ve göğsünüze doğru itin. Vücudunuzu ileri geri sallamaya başlayın. 10 kez tekrarlayın.

6. Sırt kaslarını güçlendirmek için egzersiz Karnınızın üzerine yatın. Elleriniz vücudunuz boyunca düz olmalı. Başınızı ve göğsünüzü kaldırın ve 3 saniye bekleyin. Bu egzersizi 3 kez tekrarlayın Hiç sırt ağrınız oldu mu? Normalde ondan kurtulmak ve ciddi sonuçlardan kaçınmak için ne yaparsınız? Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşın ve bu makaleyi arkadaşlarınızla paylaşın!

POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.