Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Bakan Koca’dan Gece Yarısı Açıklaması

Bakan Koca’dan Gece Yarısı Açıklaması
371
14 Nisan 2021 - 9:12

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gece saat 01:00 sularından Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu. Kabineden çıkan kararları paylaşan Koca, her mesajının altına “Sonuç alınmazsa süre uzayacak, tedbirler artacak” notunu düştü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni kararları Twitter hesabından da paylaştı.

Saatler gece yarısı saat 01:00’i gösterdiği sırada paylaşımlarına başlayan ve toplamda 5 paylaşım yapan Koca her mesajının altına ise ufak bir not düştü. Koca mesajında, “Uygulama 14 Nisan akşamı başlıyor Sonuç alınmazsa süre uzayacak, tedbirler artacak” ifadelerini kullandı. Koca’nın paylaştığı kısıtlamalar ise şöyle:

“Hafta sonu sokak kısıtlaması sürerken, hafta içi sokak kısıtlaması saatleri akşam 19:00 sabah 05.00 olarak güncellendi. Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirler arası seyahate izin verilmeyecek. 65 yaş üstü 18 yaş altına toplu taşıma sınırlaması yeniden getiriyoruz. Kamuda saat 16:00’da bitecek şekilde dönüşümlü ve esnek mesai yeniden yaygınlaştırılacak. Ha-mileler ile kronik hastalığı bulananlar ve 10 yaş altı çocuğu olan kadın personel idari izinli sayılacak. Şartları uygun olan özel sektör firmaları da bu yönde teşvik edilecektir. Eğitimde sınav sürecinde olan 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitimle faaliyetlerini sürdürecektir.

Yeme içme hizmeti veren kafe, kıraathane, çay bahçesi, spor salonu ve benzeri mekanlar faaliyetlerine bayram sonrasına kadar ara verecektir. Lokanta ve benzeri işletmeler ise ramazan boyunca paket sistemine geçecektir. Kına, düğün, genel kurul gibi kapalı alanda yapılan bütün toplantılar bayram sonrasına kadar ertelenmiştir. Oteller sadece kendi müşterileriyle sınırlandırılmıştır şekilde hizmet verebilecek. Sahte rezervasyon ve benzeri hi-lelere izin verilmeyecek. Konaklama tesisleriyle, evlerde toplu iftar ve benzeri organizasyonlar gerçekleştiremeyecek.”

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bunları Yapmalısınız
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuğun İsteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Profesör ve Öğrenci
GÜNLÜK HABER AKIŞI
yansıyacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Antalya’da Deprem
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yapmayın Dedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hamle Geldi
POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.