Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Artış Durdurulamıyor. Yeni Kararlar Gündemde

Artış Durdurulamıyor. Yeni Kararlar Gündemde
2.214
17 Eylül 2021 - 19:59

Son günlerde yükselen olay ve ö’lüm sayılarının tedirgin edici civarlara ulaşmasının sonrasında yeni koronavirüs (Covid-19) yasakları yine gündeme geldi. Basına sızan verilere göre yeni yasaklar geliyor.. Sağlık Bakanlığı verilerine istinaden, yoğun bakımların ve koronavirüsten vefat edenlerin yüzde 100’e yakınını aşı vurulmamış vatandaşlar oluşturuyor.

Üçüncü dozunu olmayan 65 yaş üstü bireylerin de hastane başvurularının arttığı belirlenmesi yapılıyor. Yapılan değerlendirmelerde, aşılamanın yüksek bulunduğu yerlerde olay sayılarında bir düşüş trendinin bulunduğu belirtilirken, eksperler “Aşısız kümelerin hastaneye yatışları süratle artıyor.

Türkiye Gazetesi’nden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre, aşılamaya teşvik amacıyla aşısızlara yönelik birtakım alanlar amacıyla getirilen ‘negatif sonuçlu PCR testi’ uygulamasının kapsamının eylül sonu itibarıyla genişletilebileceği bildirildi.

Uçak, tren ve şehirler arası otobüs yolculuğunun yanı sıra toplu etkinliklere katılmak amacıyla mecburi olan PCR testi, AVM’ler, üniversite kantinleri, yemekhaneler, kütüphanelerin de dâhil olacağı aktarıldı. Bazı devlet hizmetlerinden faydalanmak isteyenlere de ya aşı, veya negatif test sonucu belgesi ibrazı getirmeleri şartı getirilebileceği ifade ediliyor.

POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.