Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

3600 ek göstergede yeni gelişme

3600 ek göstergede yeni gelişme
428
21 Ekim 2021 - 8:28

Memur ve memur emeklilerinin ilgi kapsamından olan 3600 ek göstergeden yeni haberler var. Dört meslek grubuyla birlikte idarecilerin de kapsama alınması gündem maddesi.

Memur ve memur emeklisinin maaş ve ikramiyelerinde önemli iyileştirme yapacak olan 3600 ek gösterge çalışmaları gündem konusu olmaya devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı, SGK, Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Cumhurbaşkanlığı yetkilileri tarafından düzenlenen taslak çalışmalarına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin son olarak karar verecek. 2022 yılında çıkması öngörülen 3600 ek göstergede yeni bir gelişme daha yaşandı.

İDARECİLER DE GÜNDEM KONUSU

3600 ek gösterge artışında polis, öğretmen, hemşire ve din görevlisinin yanı sıra idareciler de 3600 ek gösterge düzenlemesinden faydalanacak. İdarecilerin de bu düzenlemeden faydalanmasıyla birçok idari kadroda da ek göstergeler artırılacak.

EMEKLİ İDARECİNİN GÖSTERGESİ 6400’E OLACAK

Sabah’ta yer alan habere göre yapılan düzenlemeyle birlikte;

Şube müdürü (1/4) olarak çalışanların ek göstergesi 2200’den 3600’e çıkacak. 30 yıllık bir şube müdürünün emekli ikramiyesi böylece 30 bin TL artmış olacak.

Kamuda genel müdür yardımcısı olarak görev yapan personelin ek göstergesi 5300 veya 6400’e kadar çıkacak. Burada kesin rakam çalışmalar sonunda belirlenecek.

Daire Başkanlarının ek göstergesinin ise 4800 olması öngörülüyor.

Bütün bunlara ilaveten şef, memur, bilgisayar İşletmeni ve veri hazırlama işletmeni gibi diğer unvanlarda ek gösterge düzenlemesi yapılacak

Mesleğe yarışma ve yeterlik sınavıyla girilen müfettişlik, denetçilik, kaymakamlık gibi kariyer mesleklerinin ek göstergeleri de yükselecek.

Polis memurlarının yanı sıra emniyet müdürlerinin emniyet amirlerinin komiserlerin baş komiserlerin ve diğer polislerin ek göstergeleri de masaya yatırılacak.

Üniversite genel sekreterleri, üniversite genel sekreter yardımcıları, üniversite daire Başkanları, fakülte sekreterleri ile diğer personel de gündeme gelecek.

Bölge müdürleri, bölge müdür yardımcıları, il müdürleri de değerlendirilen unvanlar arasında.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bunları Yapmalısınız
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuğun İsteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Profesör ve Öğrenci
GÜNLÜK HABER AKIŞI
yansıyacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Antalya’da Deprem
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yapmayın Dedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hamle Geldi
POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.