Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

3 Günde Son

3 Günde Son
1.023
28 Ekim 2021 - 0:14

Diz ağrısı en sık görülen ağrılardan biridir. Bu ağrı kısa ya da uzun vadeli problemlerden kaynaklanabilir. Diz ağrısının ana; artrit, burkulmalar, suşlar, yaralanmalar ve guttur.

Ne ile alakalı konuştuğumuzu anlıyorsanız ve bu ağrı amacıyla ideal bir tedavi arıyorsanız, o vakit diz a-ğrısını tedavi etmenize yardımcı olacak yolları bulmak amacıyla makalemizi okumaya devam edin! Makale sonucunda diz ağrılarınızı 3 günde geçirecek kusursuz bir kürün tanımını de vereceğiz.

Gerçek şu ki, şa-yet bir bireyin kısa vakitli diz a-ğrısı varsa, o vakit bu tür bir ağ-rının geçmesi amacıyla doktorların yardımına gereksiniminiz yoktur. Bu halde gereksiniminiz olan tek şey, süratli iyileşme amacıyla evde uygulayabileceğiniz ideal tedaviyi seçmektir.

Ancak, ani travmanın amacıyla bulunduğu uzun vakitli diz ağ-rısı yaşarsanız, anında bir hekime danışmalısınız. Bugün size evdeki diz ağrısını tedavi etmenize ve önlemenize yardımcı olacak 5 teknik anlatıyoruz! Dizlerinizle alakalı bu hoş olmayan problemleri önlemek amacıyla alakalı okuyun ve not alın. 1. Egzersiz Düzenli olarak egzersiz yaptığınızda, diz ağrısının ortak sebebi olan osteoartritin ilerlemesini yavaşlatmanıza yardımcı olur. Hem de, fiziksel aktivite, kıkırdak dokusunun normal sağlığı amacıyla çok önemlidir. Egzersiz aynı vakitte bedenin mafsallerine verilen desteği güçlendirir.

Eklem ağrısı yaşarsanız, su aerobikine ilgi edin, zira faydaları dizlerinizde rastgele bir baskı olmaz. 2. Güçlendirme Egzersizleri Bu egzersizler üst bacaktaki kasları güçlendirir ve diz mafsalinin korunmasına yardımcı olur. Bu kaslar kuadriseps olarak bilinir ve uylukların ön ve yanlarında bulunurlar. Otururken ya da uzanırken düzleştirilmiş bir bacağın kaldırılması, bu kasları güçlendiren ve diz stabilize etmelerine yardımcı olacak bir egzersizdir.

Hem de diz basamağını azaltmanıza yardımcı olacak başka egzersizlere de ilgi edin – ismim atma – bir ayağını başkainin sonrasında bir ayağa koyma, yine aşağı ismim atma ve ismim ismimlarını yinelama gibi. 3. Oturuş Dizin gerilmesini önlemek amacıyla, yere kadar alçak koltuklardan ya da kanepelerden kaçınmanız gerekir. Bir yastık üzerine oturmak size bu hususta yardımcı olabilir.

Bununla birlikte, dizlerin altına bir yastık koymak bozukluğu daha da kötüleştirebilir, zira bu halde iyi bir oturma pozisyonu da önemlidir. Ek olarak, uzun vakit hareketsizlikten kaçınmanızı öneririz. Uzun vakitli oturma sert, ağrılı bir mafsal üretebilir. Diz ağrısını tedavi etmek ve önlemek amacıyla destekleyici ayakkabı giymeyi unutmayın. 4. Kilo Verme ve Diyet Gerçek şu ki, şayet bir insan ekstra kiloya sahipse, diz ağrısına başkalarından daha çok eğilimlidir. Ekstra ağırlığın mafsallere daha çok iş yapmasını sağladığını bilmelisiniz.

Doğru yola girip bu çok kiloyu kaybederseniz, artritin namacıyla bulunduğu ağrı da dahil olmak üzere uzun vakitli diz ağrısını azaltmanıza yardımcı olur. Bu halde, sıhhatli bir diyete bağlı kalmanız gerekir. Sağlıklı bir diyet, yağ seviyesi düşük, meyve, sebze ve lif bakımından yüksek olan dengeli bir diyet manasına gelir. Bol miktarda et ve hayvansal yağdan kaçının. Gün boyu yeteri kadar su içmeyi unutmayın. 5. Alternatif Çözümler Akupunktura ilgi çekmek istiyoruz! Çünkü birtakım ağrı çeşitlerine karşı yardımcı olabilir. Masaj da ağrıyı hafifletebilir.

Sağlıklı bir diyet, egzersiz, çok kilolardan kurtulmak ve steroidal olmayan iltihap engelleyici ilaçlar almak, artritin namacıyla bulunduğu diz ağrısını tedavi etmenize yardımcı olabilir. Diz Ve Eklem Ağrılarını 3 Günde Geçiren Karışım Malzemeler 1 çay kaşığı tarçın 1 bardak içme suyu 1 bardak taze sıkılmış portakal suyu Diz Ve Eklem Ağrılarını 3 Günde Geçiren Karışım Malzemeler 1 çay kaşığı tarçın 1 bardak içme suyu 1 bardak taze sıkılmış portakal suyu 1 adet muz

Yarım su bardağı dövülmüş badem 1 su bardağı yulaf ezmesi 1 yemek kaşığı organik bal 2 su bardağı doğranmış ananas Yapılışı ve Uygulanışı Önce yulafı suda güzelce pişirin sonra soğuması amacıyla bekletin. Soğumuş yulafı blendırda iyice öğütün sonra üzerine tarçını, portakal suyunu,muzu, balı,ananası,bademi atın bir vakit daha karıştırın. Bu şifalı karışımı uyumadan evvelce 1 bardak sabah uyandığınızda 1 bardak amacıyla. 3 gün vakitsince buna devam edin.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bunları Yapmalısınız
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuğun İsteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Profesör ve Öğrenci
GÜNLÜK HABER AKIŞI
yansıyacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Antalya’da Deprem
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yapmayın Dedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hamle Geldi
POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.